Nie oglądaj tego filmu, jeśli jeszcze nie udało Ci się kupić iPada

dnia

/wpis z 05.04.2010

Zanim jednak przejdę do filmu, trochę wstępu.

Blendtec to oddział amerykańskiej firmy K-TEC, zajmujący się produkcją blenderów, mikserów i młynków do ziarna. Właśnie te młynki stały się podstawą sukcesu firmy, kiedy w 1975 roku, założyciel K-TEC wymyślił efektywny sposób na to, żeby każdy, w zaciszu swojego domu, mógł zmielić sobie własną mąkę. Jednak kampania viralowa stawiała na promocję innego produktu firmy – blendera.
W 2007 roku, Blendtec stworzył serię filmów „Will it blend?”. Do blenderów firmy trafiało wszystko, co można sobie wyobrazić – od produktów spożywczych, poprzez żarówki, aż do iPhona.

Blendtec to oddział amerykańskiej firmy K-TEC, zajmujący się produkcją blenderów, mikserów i młynków do ziarna. Właśnie te młynki stały się podstawą sukcesu firmy, kiedy w 1975 roku założyciel K-TEC wymyślił efektywny sposób na to, żeby każdy, w zaciszu swojego domu, mógł zmielić sobie własną mąkę. Jednak kampania viralowa stawiała na promocję innego produktu firmy – blendera.

W 2007 roku, Blendtec stworzył serię filmów „Will it blend?”. Do blenderów firmy trafiało wszystko, co można sobie wyobrazić – od produktów spożywczych, poprzez żarówki, aż do iPhona.

Filmy odniosły olbrzymi sukces. Każdy z nich oglądały miliony internautów, a suma obejrzeń wszystkich filmów „Will it blend?” sięga 100 milionów. Sama fraza weszła do języka potocznego, kampania została nominowana do nagrody „Best series” 2007 roku na YouTube, zdobyła nagrodę Kampanii Viralowej Roku (.Net Magazine) oraz brąz za najlepsze video viralowe w konkursie Clio Award. Tom Dickson, założyciel firmy wystąpił u Jay Leno w The Tonight’s Show, gdzie w kilka sekund zmiksował rączkę od grabi, a w programie „Modern Marvels” nadawanym na History Channel sprawdzał, czy blender poradzi sobie z najdłużej nadawanym w historii kanału programem (nagranym na przenośnym odtwarzaczu mp3).*

Po tym wstępie nie zdziwi Was więc fakt, że Blendtec postanowił zmiksować iPada. Ci, którzy marzą o tym gadżecie, a z różnych powodów jest on dla nich nieosiągalny, niech oglądają film z zamkniętymi oczami. Sceny są drastyczne.

*Przytoczony wstęp pochodzi z mojego tekstu „Viralowe miksowanie”, umieszczonego na stronie emarketingwpraktyce.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s