Nieoczywiste jest najlepsze

dnia

/wpis z 17.01.2016

W przypadku niektórych akcji zawsze najpierw pytamy się „Jak on na to wpadł?”, a potem „Czemu ja na to nie wpadłem?”. Projekt Briana Josepha Davisa to jeden z takich przypadków. Ilustrator stworzył pięć portretów policyjnych pięciu bohaterów znanych książek – na podstawie ich opisów w tychże.

1984

AOMAME – 1Q84, HARUKI MURAKAMI (źródło)

Aż chciałoby się wykorzystać do teaserowej akcji społecznej dot. czytania książek, cnie? Albo, jeśli kampanie społeczne Wam nie w smak (znam takich, którzy uważają, że kampania społeczna to nie jest prawdziwa kampania i wrzucanie jej do jednej kategorii w konkursach to skandal, bo nie da się zmierzyć jej efektywności – w przeciwieństwie do kampanii komercyjnych), w kampanii chociażby Matrasa (z mocnym PR i ostatecznie przekierowaniem do księgarni, gdzie ostatnio byli widziani ci „rzezimieszkowie”). Pamiętaj, że inspirację możesz znaleźć naprawdę wszędzie, a im bardziej nieoczywiste i zaskakujące (ale pasujące do marki i grupy docelowej) będzie Twoje skojarzenie, tym lepiej dla kampanii, którą chcesz stworzyć.

Więcej info znajdziecie tutaj.

PS. Matras, bo lubię.

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Mika pisze:

    nieoczywista reklama zawsze jest najlepsza, jak widzi się po raz kolejny że ,,ten proszek oferuje pranie jeszcze bielsze” to na nas to tak nie działa, zawsze lepiej jest pomyśleć o czymś bardziej kreatywnym ;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s