I kto tu jest suką?

dnia

/wpis z 24.05.2010

22 maja obchodziliśmy Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt rozpoczęła kolejną kampanię społeczną, która ma celu zwrócenie uwagi na problemy zwierząt i uwrażliwienie na ich los.

Nowa akcja oparta jest o trzy mocne w wyrazie obrazy zwracające uwagę na zachowania, na które często występuje społeczne „ciche przyzwolenie”. Fundacja wzywa w ten sposób do nie pozostawania obojętnymi wobec losu zwierząt.

W 2009 roku wszczęto prawie 1800 postępowań w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Ile tragedii zostało przemilczanych? Wrażliwość społeczna na te zjawiska nadal w naszym kraju jest zbyt mała. (źródło: nasygnale.pl)

I kto tu jest suką?

I kto tu jest bydlęciem?

I kto tu jest zwierzęciem?

Krzywdzenie zwierząt bardziej mną wstrząsa niż krzywdzenie ludzi. Każdemu, kto katuje psa, podpala kota, wyrywa Szymkowi wszystkie zęby, zrobiłabym dokładnie to samo. Wpadam w furię, kiedy widzę lub słyszę o takich przypadkach. Wepchnęłabym do gardła zatrutą miętówkę każdej – regularnie uczęszczającej do kościoła – babci czy dziadkowi, którzy dosypują kotom w piwnicach trutki do mleka (a są tacy, uwierzcie mi, jeśli się nigdy nie spotkaliście za takim skurwysyństwem), skazując je na śmierć w męczarniach. I jestem całym sercem za każdą tego typu kampanią, brakiem społecznego przyzwolenia i drastycznym zwiększeniem kar (wszystkie te czynniki powinny grać razem, osobno – mam wrażenie – nic u nas niestety nie zdziałają).

Wiecie co jeszcze mnie martwi? Że jedne z bardziej obelżywych określeń pochodzą od zwierząt. Nie jest to przytyk do tej kampanii, to ogólna refleksja.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s