3 sposoby na kreatywny blok, czyli jak radzić sobie z brakiem weny?

Siedzę i siedzę, myślę i myślę i nic. Kreatywny blok aka weno, ty dziwko. W obliczu pustki w głowie prokrastynacja w postaci pisania tekstu na bloga o tym, jak pokonać pustkę w głowie. I trzy sposoby, które u mnie działają.

Magia ołówka

Nie wiem, co takiego jest w ołówku i w czystej kartce, ale zawsze działa. Co ciekawe, nigdy nie działa z długopisem. Ani z piórem. Ani z zestawem kolorowych, hipsterskich kredek pantonowych. Musi być ołówek i basta.

crayons

Zacznij pisać nawet najgorsze pomysły i najgorsze hasła (Więcej niż…). Takie a la copywriterskie pismo automatyczne. Zmieniaj słowa. Podmieniaj frazy. Zaczynaj z innej beczki. Szukaj synonimów i zapisuj je na bokach kartki. Środek zostaw na hasła i konkretne pomysły. Po prostu pisz.

Fascynująca jest siła ołówka, może wynika ona z tego, że czujesz, że możesz wszystko zmazać i zacząć od nowa, więc wylewasz na papier ile się da, może to white noise sunięcia ołówka po kartce. Zdaje się, że już Ogilvy o magii ołówka pisał i wiadomo chyba, że nie mógł się mylić.

A teraz coś z zupełnie innej beczki

Jeśli podchodziłeś do tematu tysiąc razy, nie ogarniasz korespondencji z accountem i udało Ci się na 17 różnych sposobów i z użyciem 32 synonimów powiedzieć, że najskuteczniejszą metodą wybielania odbytu jest metoda Całłana, zacznij od innej (nie od dupy) strony. Zadaj sobie pytanie „Co by było gdyby?” i spróbuj z innej perspektywy.

iXGdFNe

Zamiast skupiać się na tym, że 9 na 10 kobiet ma niewybielony odbyt i ten jeden odbyt z dziesięciu (przepraszam Pana, Panie Sznuku) jest zwycięzcą i tylko ta kobieta może bez skrępowania uprawiać seks na pieska, pomyśl co by było gdyby wszystkie odbyty były tak białe i jasne, że by oślepiały. I mężczyźni musieliby non stop nosić okulary słoneczne. Co więcej, oglądając kobiety nie mogliby okularów lekko unosić, tylko musieli właśnie zakładać, żeby nie oślepnąć. I że jest takie miasto – Całtown. I tak tam jest. I też tam możesz się znaleźć. Napisz zaproszenie do tego miasta. Zaproponuj darmowe okulary przeciwsłoneczne do każdego opakowania.

Wiem, wiem.

giphy

Nie napiszę tej puenty, mimo że się nasuwa.

Zrób coś

Czasem, kiedy już nic nie działa, lub nie działa tak dobrze, jakbym chciała, szukam inspiracji w magicznym Gdzieś. Włączam Akademię Pana Kleksa. Albo Czas na Przygodę. Łapię za komiks albo otwieram książkę na chybił trafił. Odpalam Pinteresta albo włączam Whose line is it anyway. Wychodzę na balkon zapalić i popodglądać ludzi. Kilka razy zdarzyło mi się wpaść na doskonały pomysł oglądając wizje Johna Doriana w Hożych Doktorach.

16

Jeśli nic z tego nie zadziała, zostaje niezawodna ubikacja – miejsce olśnień i genialnych pomysłów. Polecam równie gorąco.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s